EGST plně začleněno do ENGIE.

Společnost EGST byla do skupiny ENGIE začleněna již v minulém roce. Od 1.1.2020 je však již plně integrována a stala se plnohodnotnou pobočkou ENGIE v Hradci Králové. Touto akvizicí se nám podařilo doplnit portfolio našich služeb o dálkově ovládané a ochranné systémy pro rozvodny a posílit tak naše kompetence v oblasti energetické infrastruktury

Další zajímavou činností, kterou kolegové z Hradce začali realizovat je pokládka optických sítí, včetně vypracování projektové dokumentace dle požadavků zákazníka. V rámci této nové služby provádíme montáže HDPE trubek a mikro-trubiček požadovaných průměrů s montážemi celé škály plastové infrastruktury. Dále zajistíme kalibrace všech typů mikrotrubiček a trubek včetně tlakové zkoušky s dodáním kalibračních protokolů, instalaci optických kabelů a mikrokabelů zafukováním přístrojem PLUMETT – MINIJET na vzdálenost až 2000 m, montujeme optické spojky, optické rozvaděče ODF a to včetně měření kvality svarů. Samozřejmě také svařujeme vlákna multimodová a singlemodová a po ukončení montážních prací dodáme měřící protokoly OTDR i PM včetně závěrečné technické dokumentace.

Technické vybavení pro realizaci optických sítí:

Kompresor – KAESER, MOBILAIR M125, SIGMA CONTROL MOBIL – mobilní kompresor s výkonem: při pevném nastavení tlaku 14 bar je průtok téměř 10 m na 3 za minutu s možností plynulého řízení tlaku na výstupu kompresoru. Tento výkon je plně dostačující pro použití při zafukování optických kabelů i na delší úseky. Délka úseku je dána topologií tras HDPE trubek.

Zafukovací zařízení – PLUMETT – MINIJET – přístroj je určen pro zafukování optických kabelů o průměru 4-16 mm, do trubek HDPE o vnějším průměru 7-40 mm. Maximální rychlost posuvu kabelu při optimálních podmínkách je cca 100 m/min (doporučená mezi 35 a 60 m /min).

Svářečka optických vláken – FUJIKURA 70S plus – svářecí zařízení optických vláken všech typů, a to jak MM (multimodových) tak SM (singlemodových). Součástí setu je lámačka optických vláken FUJIKURA CT50.

Měřící přístroje:

KOMSHINE QX70 OTDR – měřič zpětného rozptylu na vlnových délkách 1310,1550 a 1625 nm.

Optical POWER METER přijímač optického výkonu na vlnových délkách 850-1625 nm.

2x Optical Light Source:

1x zdroj optického výkonu 1310 a 1550 nm pro SM.

1x zdroj optického výkonu 850 a 1300 nm pro MM.

 

Zpět na newsletter >>

Aktuality

21/5/2021
Pokračujeme v jízdě…elektrické!!! Více >

7/12/2020
PF 2021 Více >

9/11/2020
Nabíjecí stanice Lhotecká ve zkušebním provozu. Více >