Search and rescue 2017

Společnost ENGIE v srpnu podpořila uspořádání mezinárodního závodu SEARCH AND RESCUE 2017, na jehož organizaci se aktivně podílela naše kolegyně z oddělení Controllingu Lucia Čeňková.

Sama Lucka je velitelem psovodů u Hasičského sboru Příbram v České hasičské jednotě ČR a svou činností se tak podílí na záchraně lidských životů.

„K činnosti záchranářské kynologie jsem se dostala vlastně náhodou. Před cca 16-ti lety jsem si pořídila svého vlastního prvního psa, Sáru. O „záchranařině“ jsem tehdy neměla ještě ponětí. Jelikož byla Sára moc šikovná a všestranná co se práce týče a klasické sportovní činnosti jsem se věnovat nechtěla, začala jsem hledat jiné možnosti využití. Dostala jsem se k záchranářům. Přišlo mi to skvělé, najednou člověk mohl využít, co ho baví ku prospěchu lidského života. Prošla jsem vstupní zkouškou a stala se tak členkou svazu záchranných brigád ČR. Od té doby jsem vycvičila pro tuto činnost své vlastní tři psy a pomohla s výcvikem dalších několika psů. Získala jsem celkem 4x atesty MV ve specializaci pro plošné a sutinové pátrání, které mě opravňovaly k zásahům. Úspěšně jsem složila zatím přes 40 zkoušek z výkonu. Přičichla jsem i ke sportovní části záchranářské kynologie. V roce 2011 se mi podařilo vyhrát mistrovství ČR a stali jsme se tak se svým psím parťákem mistry České republiky. No a nyní máme další metu ve sportu a to mistrovství světa, kam se nám letos konečně podařilo nominovat. Co je pro mě ale nejzajímavější, je praxe a příprava na ní. Sport je jen takovou třešničkou na dortu. Proto jsem nesmírně vděčná, že jsem se mohla stát velitelem kynologické skupiny záchranářských psovodů Hasičského sboru Příbram, kde působím nejen jako velitel, ale také jako instruktor pro výcvik psů. A co je nejdůležitější? Zatím se nám podařilo zachránit dva lidské životy. I kdyby měl člověk strávit cvičením psů několik let a zachránil by tak jen jeden lidský život, stojí to za to. Ta práce a úsilí za to prostě stojí!“

Lucia Čeňková, finanční a projektový kontrolér

 

ENGIE je jeden z předních světových dodavatelů energií a řešení v oblasti technické infrastruktury a energetických služeb v energetice, průmyslu a správě budov. V České republice ENGIE nabízí projektové a energetické poradenství, elektroinstalace v průmyslu a energetice, technologie inteligentních budov, realizace investičních celků, inženýring, průmyslovou automatizaci, facility management, služby vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství a prodej plynu a elektrické energie. V rámci Skupiny ENGIE v ČR působí ENGIE Services a.s.Tractebel Engineering a.s. a ENGIE Energy Management CZ s.r.o..

Zpět na newsletter >>

Aktuality

14/8/2020
BIM na prahu nové éry projektování. Více >

30/6/2020
Informace pro obchodní partnery. Více >

26/6/2020
S námi snížíte výdaje na energie. Více >