Benefiční večer pro SOS dětské vesničky

21. listopadu se konal benefiční večer pro sdružení SOS dětské vesničky při příležitosti Mezinárodního dne dětských práv, který připadá každým rokem na 20. listopadu.

Benefiční večer pro SOS dětské vesničky byl zahájen houslovým koncertem Pavla Šporcla, který navodil příjemnou atmosféru celého programu. Cofely svou účastí podpořila projekt SOS dětských vesniček, zároveň cítíme silnou sounáležitost k hodnotám občanského sdružení. Odvaha a Oddanost jsou hodnoty, které se shodují s našimi firemními hodnotami, Důvěra a Odpovědnost jsou další dvě hodnoty SOS dětských vesniček, u Cofely je to Smělost a Soudržnost.

SOS dětské vesničky je nezisková organizace zajišťující náhradní rodinnou péči o děti bez (fungujících) rodin, které není možno adoptovat. Myšlenka SOS dětských vesniček vznikla v Rakousku v roce 1949 jako jeden ze způsobů zajistit opuštěnému dítěti péči náhradních rodičů. Jejím zakladatelem a následně realizátorem byl Rakušan dr. Hermann Gmeiner, který ideu spojit opuštěné děti s matkami, které děti nemají, uvedl ve skutečnost založením SOS dětské vesničky v rakouském Imstu. Tehdy byla zaměřena především na válečné sirotky a v důsledku války na opuštěné děti. Základem bylo přiblížit podobu této náhradní péče co možná nejvíc skutečné rodině – matka s dětmi žije v samostatném domě v podpůrném prostředí vesničky. Hlavní zásadou je nerozdělovat od sebe sourozence. Prvnímu domu dal H. Gmeiner název Dům míru, posléze vznikly další; dodnes je "prototyp Imst" vzorem pro další země, jak prakticky, snadno a relativně levně realizovat náhradní rodinnou péči dětem, kterým vlastní rodina selhala. 1

Základem zdravé a fungující společnosti je mít oči otevřené, být vnímavý ke svému okolí a přistupovat ke všemu, co děláme, odpovědně. A o to usiluje i Cofely.

 

COFELY je přední světová firma, která poskytuje komplexní energetická a technologická řešení vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství našich zákazníků v energetice, průmyslu a správě budov. V České republice Cofely nabízí projektové a energetické poradenství, elektroinstalace v průmyslu a energetice, technologie inteligentních budov, realizace investičních celků, inženýring, průmyslovou automatizaci, facility management a služby vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství.

 

Zpět na newsletter >>

Aktuality

14/8/2020
BIM na prahu nové éry projektování. Více >

30/6/2020
Informace pro obchodní partnery. Více >

26/6/2020
S námi snížíte výdaje na energie. Více >