GDF SUEZ se mění na ENGIE

Praha 30/04/2015

V pátek 24.4. 2015  došlo k přejmenování koncernu GDF SUEZ, mateřské společnosti Cofely, na nový název ENGIE.

Změna názvu se v současné době vztahuje na tři společnosti: z GDF SUEZ se stává ENGIE, z GDF SUEZ Italia se stává ENGIE Italia, a z GDF SUEZ North America se stává ENGIE North America.

Pro Cofely a.s. přejmenování neznamená žádné organizační ani vlastnické změny, veškeré aktivity budeme nadále provozovat pod značkou Cofely GDF SUEZ. 

A co se za slovem Engie skrývá?

Energetický průmysl zažívá ohromující změny, které Skupina vnímá jako velkou příležitost. Přechod na nové alternativní zdroje energie je realita, za kterou neseme odpovědnost. Tento podnikový projekt, který nám byl právě představen, je pro Skupinu klíčovou výzvou. Pro podporu a zdůraznění transformace naší Skupiny směrem k novým energiím jsme se rozhodli dát sami sobě nové jméno. Hledali jsme jednoduchý a silný název, který evokuje energii pro všechny, a funguje v každé kultuře. Tím jménem je Engie.

Cíl Skupiny je jasný: čelit výzvám budoucnosti a urychlit náš růst.

Engie představuje lidskou a pozitivní vizi energie, kterou chceme sdílet. Jedná se o zkrácení slova energie.

Engie je univerzální: mluví ke každému, funguje v každé kultuře a ztělesňuje všechny naše hodnoty a aktivity. S tímto novým jménem ​​chceme potvrdit, že energie je dnes věcí každého z nás: zaměstnanců, zákazníků, akcionářů i partnerů. Společně jsme nyní všichni architekty energie a s Engie jsme potvrdili ještě jasněji naše ambice být celosvětovým hráčem na energetickém trhu.

Logo Engie vyjadřuje vycházející slunce, které vysílá pozitivní energii a optimistické vize do budoucnosti.

Více informací o Engie je možné najít zde > 

COFELY je přední světová firma, která poskytuje komplexní energetická a technologická řešení vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství našich zákazníků v energetice, průmyslu a správě budov. V České republice Cofely nabízí projektové a energetické poradenství, elektroinstalace v průmyslu a energetice, technologie inteligentních budov, realizace investičních celků, inženýring, průmyslovou automatizaci, facility management a služby vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství.

 

Přímý kontakt

Miroslav Koláček
Business Development Manager

Tel: +420 725 929 376
miroslav.kolacek@engie.com