Cofely signatářem etického kodexu pro EPC

Praha 06/08/2015

Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES) se od července letošního roku stává národním administrátorem Evropského etického kodexu pro EPC. Jeho  cílem je představit energetické služby se zaručeným výsledkem jako spolehlivý obchodní model.  Doposud jej signovala již  polovina členů asociace, mezi nimi i Cofely a.s. Kodex vznikl v rámci evropského projektu Transparense. 

Etický kodex definuje sadu hodnot a zásad, které jsou považovány za zásadní pro úspěšnou, profesionální a transparentní realizaci projektů energetických služeb se zaručeným výsledkem v evropských zemích. Etický kodex určuje zásady chování zejména na straně poskytovatelů energetických služeb se zaručeným výsledkem.

Zároveň je etický kodex kvalitativním ukazatelem pro klienty - co by měli očekávat a vyžadovat od poskytovatelů EPC a jaké zásady by sami měli dodržovat, aby mohli dosáhnout očekávaných úspor energie a s tím spojených výhod.

Signatáři etického kodexu jsou především poskytovatelé energetických služeb, ale i poradenské společnosti. Podpis pod etický kodex pro EPC připojilo také Kongresové centrum Praha, kde se chystá spuštění největšího energeticky úsporného projektu v ČR. 

Plné znění Evropského etického kodexu pro EPC najdete zde.

 

 

 

Přímý kontakt

Miroslav Koláček
Business Development Manager

Tel: +420 725 929 376
miroslav.kolacek@engie.com